Studie

Noční pomočování je reálný problém

grafek4

Data:    3 - 4 roky: Guía de práctica clínica sobre En.Noc. Primaria Monosimptomática editada por AEPAP
            5 - 15 let: H.J.Benett, MD – Nocturnal Enuresis: Bedwetting in the older child. NAFC publication      
 
V České republice graf odpovídá 80 000 - 90 000 dětí.

Úspěšné testování:

1) TEST

Od září 2011 do prosince 2012 byla účinnost StopUrinu testována na klinice Dr. Peseta ve španělské Valencii.
Pro studii byly vybrány děti ve věku od 5 do 7 let (což je věková hranice, kdy už by k pomočování docházet nemělo a noční vylučování moči bývá již obvykle pod kontrolou) trpící enurézou stupně 2, tzn. bez dalších onemocnění, jako diabetes, infekce močových cest, urogenitální nebo nervová malformace či zácpa, u nichž problém přetrvává i po léčbě diagnostikované enurézy.

Studie byla realizována na 48 dětech ve dvou skupinách: z toho jedné skupině čítající 25 dětí byl aplikován StopUrin a druhé skupině (skupině Placebo) čítající 23 dětí byl aplikován přípravek téhož složení jako StopUrin, ovšem bez esenciálního extraktu z květu chmele (vyrobený stejnou obchodní firmou ve stejném balení jako přípravek obsahující produkt, který je předmětem této studie). Přidělení přípravku jednotlivým skupinám bylo prováděno náhodně. Ani lékař, ani rodina nevěděli, zda je aplikován testovaný přípravek nebo druhý produkt. Děti byly zařazeny do studie podle toho, jak docházely na konzultace na oddělení Všeobecné pediatrie Fakultní nemocnice Dr. Peset ve Valencii.
Zaznamenávání údajů bylo prováděno do deníku, do něhož rodiče zapisovali dny, kdy dítě mělo v noci únik moči a přibližné množství (hodně, dosti, málo), jakož i hodinu kdy šlo spát a množství vypité tekutiny (vody). Klinická studie byla rozdělena do tří období:

  • 15 dní běžné situace (bez podávání přípravku)
  • 15 dní s přípravkem StopUrin
  • 15 dní po vysazení StopUrinu

Po analýze údajů získaných ze záznamů z příslušných sešitů a sledování plen, které děti během noci pomočily, bylo určeno procento účinnosti přípravku StopUrin.

Výsledky:  jasně doložený účinek StopUrin - 65%

grafek1grafek3

Český překlad celé klinické studie je ke stažení zde.

 

2) TEST

Výrobce produktu, španělská společnost Laboratec S.L. si nechal také provést interní test účinnosti StopUrinu, který trval od března 2012 do března 2013.
Celkem bylo testováno 300 dětí ve věku od 5 do 9 let trpící primární enurézou

Postup: 1 měsíc bez terapie / 2 měsíce terapie / 1 měsíc sledování po ukončení

Výsledky testu prokázaly až 80% úspěšnost terapie.

  • 25% po prvních týdnech
  • dalších 50% po měsíci
  • dalších 5% po 2 měsících 

grafek2a